Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Eskrimde Seçim İçin Geri Sayım

Posted by sporgunlugu 3 Eylül 2006

Türkiye Eskrim Federasyonu seçimleri bir ay içinde gerçekleşecekmiş. Bugün itibariyle sadece Erol Bülbül‘ün aday olacağı biliniyor. Bülbül ile birlikte, TEGEV‘den Cengiz Aydın‘ın ve GSGM teşkilatının desteklediği birinin aday olup olmayacağı henüz belli değil.

Yaklaşık 5 seneyi geçen bir süre zarfında Erol Bülbül‘ün icraatlarını açık açık eleştiren kimse olmadı. Onun karşısına çıkacak bir başkan adayı yok. Cengiz Aydın şimdilik Federasyonla düzelen bağını bozmamaya çalışacaktır. Kısa süre içinde lobi faaliyetlerinde bulunamayacağı için de statükonun korunmasından yana olacağını düşünüyorum. GSGM‘nin ortaya bir aday koyup koymayacağını bilmiyorum. Her federasyonun kendi adamları tarafından yönetilmesini isteyen GSGM son anda bir sürpriz yapabilir.

Türkiye Eskrim Federasyonu‘nun ana statüyü en kısa zamanda hazırlayıp, Federasyonun ve GSGM’nin sitesinde yayınlaması gerekiyor. Seçim takviminin, seçime katılacak delegelerin belirlenmesi; Federasyonun raporunun delegelere gönderilmesi; başkan adaylarının da adaylıklarını ilan etmeleri için çok kısa bir süre var.Hazırladığım ana statü taslağının kabul edilmesi durumunda, federasyon yönetiminde önemli değişiklikler olacak. Ben özellikle disiplin (ceza) ve denetim kurullarının kimlerden oluşacağını çok merak ediyorum. Umarım bu kurullar mesleklerinde önemli bilgi ve birikime sahip uzmanlardan oluşur.

Salonlara gelmediğim için gerçek (!) gündemden haberim yok. Sanırım İstanbul’da iki hafta sonra düzenlenecek uluslararası turnuvada işin rengi ortaya çıkacaktır. Seçimle ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: