Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Türkiye Eskrim Federasyonu Sitesi (Arşiv Yazısıdır)

Posted by sporgunlugu 21 Aralık 2006

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun (TEF) sitesi ne yazık ki içler acısı halde. Sitenin görsel yapısı kadar içeriği de siteyi ziyaret edenleri tatmin etmiyor.

Sitenin kimin tarafından hazırlandığı siteden anlaşılmıyor. Sağ altta GSGM’nin irtibat bilgileri bulunduğu için, sitenin GSGM’nin Bilgi İşlem Merkezi tarafından hazırlandığı izlenimine kapılmak mümkün.

Sitede ne forum alanı, ne de e-mail listesi işliyor. Federasyon ile ilgili bölüm, hakem istatistikleri ise yapım aşamasında.

Sitenin “Haber Arşivi” bölümü ise çok kötü hazırlanmış. Haberlerin çok kötü kaleme alınmış. Türkçe dilbilgisi kurallarına hiç dikkat edilmemiş.

Sitede uluslararası gelişmelerin yer almaması ise en büyük eksiklik. FIE’nin sitesinde yer alan haberlerin kısa çevirileri sitede yer alabilirdi. FIE Magazine’in son sayısında Katar’ın Doha kentinde yapılan Kongre’de alınan kararların ve FIE Statüsü ve yönetmeliklerinde yapılan değişikliklerin listesi yer alıyor. Bu gelişmelerin hiçbirisini TEF’in sitesinde bulmak mümkün değil.

TEF’in Internet sitesi her açıdan sınıfta kaldı. Yıllardan beri süregelen eleştiriler dikkate alınmadı; sitenin düzeltilmesi için hiçbir çaba harcanmadı. Yakın zamanda da durumun değişmeyeceği açık.

TEF’in sitesini hazırlayan yetkililerinin, sorumluluklarını bilerek, görev bilinciyle hareket etmesi gerekirdi. Ancak kimse bu konuda sesini çıkarmadığı için, yetkililer kendi bildiklerini okuyorlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: