Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Eskrim Federasyonu Seçimi 1

Posted by sporgunlugu 9 Ocak 2007

Türkiye Eskrim Federasyonu olağan genel kurulu 10 Ocak 2007 Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşecek. Söz konusu genel kurulla ilgili görüşlerimi genel kuruldan sonra yazmayı uygun görüyorum. Ancak bir konuda fikrimi açıklamaktan kaçınamayacağım.

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun genel kurulunun tarihi genel uygulamayla örtüşmüyor. Bütün spor federasyonları genel kurullarını hafta sonu gerçekleştirirken, Eskrim Federasyonu hafta ortasında toplantı düzenliyor. Eskrim kulüplerinin yöneticilerinin eskrimle amatör olarak ilgilendikleri, maddi kazanç sağlamadıkları ve eskrim dışında mesleklerini sürdürerek para kazandıkları aşikar. Şimdi Ankara dışında oturan onlarca kulüp yöneticisinin işini gücünü bırakarak hafta ortasında Ankara’ya gelmelerini beklemek bugün eskrime hakim olan anlayış dikkate alınınca şark kurnazlığından öte bir anlam taşımıyor. GSGM bürokratları ve GSGM’nin kulüplerinin yöneticilerinin tam kadro olacağı seçimlerde, eskrimin gerçek sahibi olan kulüpler gerekli katılımı sağlayamayacaklar.

Ankara dışından yeterli katılım olmaması durumunda, seçimin sonucunu tahmin etmek zor olmayacak. Trabzonspor eski yöneticisi, Trabzon milletvekili aday adayı, Telekomünikasyon Kurumu Bilgi Teknolojileri ve Koordinasyon Daire Başkanı Müminhan Bilgin’in; Trabzon milletvekili aday adaylığı ve şu anki görevi dolayısıyla yakın ilişki içinde olduğu AKP’nin onayını ve desteğini alarak Eskrim Federasyonu Başkanlığı’na gelmesi kesin denilebilir.

Spor – siyaset ilişkisinde yeni bir sayfa oluşturacak Eskrim Federasyonu seçimlerinden sonra eskrimin nasıl bir çizgide ilerleyeceğini göreceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: