Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Büyük Kulüp’teki Toplantı

Posted by sporgunlugu 9 Şubat 2007

Millyet yazarlarından Ercan Güven birkaç günden beri geçen hafta Büyük Kulüp‘te düzenlenen toplantıdan bahsediyor. Bu toplantıda Türk sporunun sorunları görüşülmüş. Ercan Güven bugünkü yazısında da bu toplantıdan notlar aktarmış.

Güven, bu toplantıda hiçbir şey konuşulmamış olsaydı bile katılımın çok şey ifade ettiğini söylemiş. Biz de onun iyiniyetine inanalım.

Güven, çeşitli isimlerin görüşlerini dile getirmiş. Ata Aksu, Tufan Türenç, Kenan Nuhut, Celal Doğan, Fikret Ünlü, Mehmet Ağar‘ın görüşlerine Güven‘in yazısından ulaşılabilir.

Toplantıda gerçekten çok çarpıcı açıklamalarda bulunulmuş. Peki bu açıklamalar neden yayınlanmıyor? Bu toplantıyı organize edenler konuşmaları yayınlayamaz mı? Keşke kamuouyu da bu açıklamaları öğrense. Buna pek ihtimal vermiyorum. Kürsüyü bulan insanlar akıllarına geleni ortaya hiçbir delil sunmadan ileri sürerler. Birkaç sansasyonel iddia da o toplantıyı daha renkli hale getirir. Toplantı başkanı konuşmacılara, konuşmacılar da başkana ve dinleyicilere teşekkür eder. Her konuşmadan sonra nezaketen alkışlar salonu sarar. Orada söylenen ise dört duvar arasında kalır. Büyük ihtimalle konuşmalar kayda da da alınmamıştır.

Ercan Güven ve toplantıyı düzenleyenler işe yarar bir iş yapsalar da toplantı tutanaklarını Internet sitesine koysalar. Toplantıya ev sahipliği yapanlar birbirini köşelerinden övüp duruyor. Ben daha bu toplantının fiilen ne işe yaradığını anlamış değilim. Büyük Kulüp‘te yemek yendi. Ötesi? Toplantıya gelen paşalar (onlar da neden gelmişse!) askeri spor alanlarının sivillere açılma önerisini nasıl karşıladılar? Özerk federasyonlardaki seçim skandalları konusunda ne yapılabilir? Bu seçimlerde oy veren TSYD yöneticileri olan biteni neden köşelerine taşımadılar? Köşelerinde ahkam kesen bu yazarların iş başa düşünce maymun kılığına girmelerinin sebebi nedir?

Sporla ilgili yapılan çok ciddi toplantılara arz-ı endam etmeyen köşe yazarlarının bu şekilde kendilerini ön plana çıkarmalarını çok komik buluyorum. Kıymeti kendinden menkul spor yazarı takımının bilimsel toplantılara katılıp işin uzmanlarıyla tartışacakları günleri görebilecek miyiz?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: