Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

2012 Olimpiyatları: 180 İngilizden Spor Dallarını Değiştirmeleri Rica Edildi

Posted by sporgunlugu 17 Şubat 2007

Britanya Olimpiyat Komitesi (BOA) 180 sporcuya gönderdiği mektupla, 2012 Olimpiyat Oyunları’nda madalya şansının arttırılması için spor değiştirmelerini gerektiğini belirtti. Söz konusu sporcular 1200 sporcu arasından seçildi.

İngiliz yetkililer söz konusu sporcuların 2012 Oyunları’nda madalya kazanabilecek yaşta olduklarını ancak başka bir spor dalında daha başarılı olacaklarına inandıklarını dile getiriyorlar. Üst düzey bir sporcunun beş senelik çalışmanın ardından bir başka spor dalında üst düzeye erişebileceğine inanan BOA yetkilileri, 2012 Londra Oyunları’nın genel ülke sıralamasında 4’üncü olmayı hedefliyorlar. Olimpiyatlara damgalarını vuran Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin ile rekabet edemeyeceğinin farkında olan BOA, geçmiş senelerdeki başarısızlıkları evsahipliği yapacağı Olimpiyatlar’da unutturmak istiyor.

Bu haberleri okuyunca Türkiye’de sporun ne kadar amatörce, plansız, programsız yapıldığını anlıyor. Sporu sadece futbol, güreş, halter olarak algılayan Türk spor teşkilatının saygın bürokratları spor yönetimi konusunda ne kadar yeteneksiz ve cahil olduklarını sık sık gösteriyorlar. Spordan sorumlu devlet bakanının icraatları da imam-cemaat ilişkisini çok güzel biçimde gözler önüne seriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: