Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Özcan Öztuna’dan Harika Bir Yazı

Posted by sporgunlugu 22 Şubat 2007

Türk Eskrimini Geliştirme Vakfı’nın Internet sitesi bir süreden beri zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Kulüp içi faaliyetlerin yansıtıldığı sitede ayrıca Özcan Öztuna’nın da bir köşesi bulunuyor. Özcan Öztuna’nın son yazısı tüm spor yöneticilerine ders niteliği taşıyor.

Ne Uzuyor Ne de Kısalıyoruz” başlıklı yazısında, Öztuna, eskrim kitabı yazılması çabalarını, eskrimin spor akademilerinde çok uzun zaman geçtikten sonra yer bulmasının sebeplerini, yurt dışında eğitime gönderilen antrenörlerin eskrime neden faydalı olmadıklarını ve kırk yılda eskrim yapılan bölgelerin sayısının artmadığını açıklıyor.

Öztuna’nın yazısının son paragrafının çoğaltılarak federasyon ve kulüp yöneticilerine verilmesi gerekiyor. Bu paragrafı yazarın izni olmadan sizinle paylaşıyorum. Sayın Öztuna’nın buna karşı geleceğini zannetmiyorum.

Umarız bundan sonra eskrimle ilgili kararlar alınırken özel ilişkiler yerine eskrimin geleceği dikkate alınır ve eskrim, kişilerin özverili çalışmalarının üstünde, kurumsal bir yapıya kavuşarak hızlı bir gelişme gösterir. Özerk federasyon yapısı da bunun gerçekleşme olasılığını yükselten bir etmen olarak görülmektedir.

Öztuna’nın gelecek yazılarını merakla bekliyorum.

Reklamlar

3 Yanıt to “Özcan Öztuna’dan Harika Bir Yazı”

 1. Nedim Aktürk said

  Değerli Özcan Ağbinin yazısını bugün okuma imkanı buldum.Daha okumaya başlamadan hemen eskiler gözümde canlandı.46 yıldır bu camiiada olan Özcan Ağbinin yanında 34 yıldır camiiada olan benim onun yanında ve halen sağ olup saydığı isimler arasında fazla söz söylemeye haddimiz olmayabilir.Ama istanbul burha felek’te yapılan müsabakalarda görüştüğümüzde hemen eskilerden bahsederek anıları tazelemiştik.Bu şunu gösteriyorki bizim gibiler bir araya geldiğinde bu konuşmalar sanki zorunluluk gibi oluyor.Bu sebeple Özcan ağbinin eskrim ile yazdıklarına katılıyor ve yeniden aramızda görmekten dolayı mutluluk dileklerimi kendine sunarak tüm bu yazıyı okuyan eskrimcilere kocaelinden selamlarımı yolluyorum.

 2. kimmiş said

  Acaba bu Özcan abi 20 yıldır nerdeymiş diye sormazlarmı adama 🙂

 3. Özcan Öztuna said

  Özcan Öztuna son 7 yıldır ortalarda zahiren yoktu
  .Bunun nedeni de Erol Bülbül federasyonuna destek vermemeiş olması nedeniyle adı geçen federasyon tarafından dışlanmış olmasıdır.Buna rağmen müsabakaları yakından izlıyor olayların gelişiminden duyduğu üzüntüyü eskrimci dostlarıyla paylaşıyordu. Ancak bu paylaşımı yeterli bulmayıp daha geniş kitlelere ulaşmak isteğiyle köşe yazılarına başladı.Umudu Türk Eskrimine bir süra daha yararlı oalbilmaktir.
  Özcan Öztuna

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: