Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Yazılara Yapılan Yorumlar

Posted by sporgunlugu 10 Ağustos 2008

Bir blog yazarını en sevindiren şey, yazılarının okundugunu gormek. Okuma sayısı arttıkça, insan daha fazla yazmak istiyor.

Arada olumlu veya olumsuz eleştiri alıyorum. Olumlu eleştiriler için teşekkürler. Olumsuz eleştiriler için ise ayırım yapmam gerek. Bazı okuyucular neyi, neden beğenmediklerini açıkça ve adaplarını koruyarak açıklıyorlar. Bazı eleştiriler olaylara başka açılardan bakmamı sağlıyor. Bu tür eleştiri yapan okuyuculara ayrıca teşekkür ederim.

Bazıları ise sadece küfür yazmakla yetiniyorlar. Bitkiden farksız beyinleri düşünme yetisinden yoksun olduğu için hemen küfüre sığınıyorlar. Diyecekleri hiçbir şey yok. Bilgileri yok. Görüşleri yok. Bir düşüncesi olsa bile bunu uygun dille anlatacak kültüre, Türkçe bilgisine, en önemlisi eğitime sahip değil.

Bu insanlar ne kendilerini sinirlendirsinler, ne de vaktimi alsınlar.

O insanlara sinirlenmiyorum. Eleştirilerine gülüp geçiyorum. Ama onlar ve yakınları için üzülüyorum. Hiç tanımadığı birisine rahatça küfreden bir insan kim bilir yakınlarına nasıl davranıyordur. En temel adap kurallarından, toplumsal davranış kurallarından haberi olmayan bu insanların anneleri, babaları nasıl üzülüyorlardır kim bilir! Eminim ki onlar çocuklarını eğitmek için ellerinden geleni yapmışlardır ama toplum çocukları bozabiliyor.

Bu adamlar bana küfretmeden önce “ya ben iki düzgün kelimeyle bir cümle kurabiliyor muyum?” sorusunu kendilerine sorsunlar. Sonra 10’a kadar sayıp öyle yazsınlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: