Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Spor yazarları için özel site

Posted by sporgunlugu 30 Ağustos 2008

Türkiye’de köşe yazılarını takip etmek çok zor. Yazar enflasyonu kaliteli yazıları hemen okumayı engelliyor. Gün geçtikçe çoğalan yazarları takip etmek gündemden haberdar olmak için şart.

Spor yazarlarında ise durum daha vahim. Çoğu spor yazarı sadece futbol yazıyor. Büyük çoğunluğu ise üç kulüpten birini kaleme alıyor, bu kulüplerin savunmasını üstleniyor. Kahvehane sohbetinden öte anlam içermeyen ve sahibinin sesi niteliğindeki bu yazıların arasından işe yarar yazıları bulmak çok zaman alıyor.

Bir Internet sitesi bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırdı: http://www.sporyazarlari.com. Bu sitenin kurucuları işe spor yazılarının içeriklerini sitelerine kopyalayarak başlamışlardı. Fikri haklar sebebiyle başları derde girince, orijinal sayfaya link vererek hukuki ve cezai sorumluluktan kurtuldular. Futbol ve diğer sporları ayrı gruplandırarak, ilgi alanına göre yazıların kolayca takip edilmesini sağlamışlar.

Kısa bir zaman önce site yöneticileri siteyi ikiye ayırdılar. Artık köşe yazarları ve spor yazarları ayrı sitelerde yer alıyorlar.

Sitenin eksikleri var elbette.

Bütün spor yazılarına hala ulaşılamıyor. Siyaset, ekonomi yazarlarının sporla ilgili metinleri spor yazarlarına ayrılmış siteye konulmuyor.

Sitedeki “yabancı yazılar” bölümü pek işlemiyor. Yabancı dille yazılan bir metnin çevirisi dikkat ve zaman gerektiriyor. Bu işle uğraşacak bir arkadaş bulmaları gerek. Şimdilik sadece birkaç yazı eklenmiş. İngilizce bilen okurlar için bu yazıların orijinallerine de link verilmesi hoş olurdu. Böylece spor meraklıları, Türk ve yabancı spor yazarları arasındaki kalite farkını görürlerdi.

sporyazarlari.com sitesi büyük bir açığı kapattı. İşimizi kolaylaştırdı. Umarım kısa zaman içinde eksiklerini de tamamlarlar ve siteleri daha fazla ziyaretçi çeker.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: