Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Sahibinin Sesi…

Posted by sporgunlugu 11 Ekim 2008

Ertuğrul Sağlam‘ın BJK’den istifasının ardından sadece BJK, Yıldırım Demirören, Sinan Engin değil, spor medyası da tartışılmaya başlandı. BJK‘nin eski teknik direktörlerinden Jean Tigana, BJK için çalışan iki satılmış muhabir, spor yazarı olduğunu iddia etmişti. Kulislerde ise bu isimlerden birinin Hürriyet Gazetesi yazarı İsmail Er olduğu konuşulmaya başlanmıştı.

Diğer spor dallarında da bu tür iddialar çok rahat ileri sürülebilir. Daimi muhalefet yapanlar kadar, her zaman federasyonun, federasyon başkanının ağzıyla haber kaleme alanlar da var. Federasyonun gayri resmi haber ajansı gibi çalışan bu muhabirlerin meslek etiği açısından biraz daha dikkatli davranmaları beklenirdi.

Eskrimde de bu sınıfa tabi bir muhabir ya da spor yazarı var. Gazetespor sitesinde yazan Fazilet Yıldırım, tam anlamıyla sahibinin sesi edasıyla yazıyor. Federasyon Başkanı için hep “Sayın”, daha doğrusu “Sn.” ifadesi kullanan Yıldırım, Türkiye Eskrim Federasyonu’nun medya temsilcisi gibi davranıyor.

Onun yazılarını okurken hep gülüyor hem de seviniyorum. “Taraf Medya” denilen sorunun en çarpıcı örneklerinden birini eskrimde görüyoruz.

Fazilet Yıldırım‘ın federasyonla, Türk eskrimi ile ilgili olumsuz noktaları, gelişmeleri, tartışmaları gündeme taşıması durumunda mesleğinin hakkını vermiş olacak. Şu anki tavrıyla kesinlikle kendisine basın emekçisi, bağımsız-tarafsız gazeteci denemez.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: