Spor Günlüğü

Spor Gündemi İle İlgili Haberler, Yorumlar

Eskrim Tartışma Grubu

Eskrimle ilgili haberlerin, gelişmelerin duyurulduğu ve tartışmaların yapıldığı eskrim-tur grubuna üye olmak için eskrim-tur-subscribe@yahoogroups.com adresine boş mesaj gönderebilirsiniz.

Reklamlar

24 Yanıt to “Eskrim Tartışma Grubu”

 1. sevgi said

  Sayın eskrim federasyonu yeni başkanı Miminhan BİLGİN bey’ in 2006 izmir avrupa konfederasyon kupasında bir telekomcu olarak özellikle yapabileceğini iddaa ederek internet ve haberleşme kısmını üstlenmiştir.avrupa spor kanalları heber beklerken bugünlerde çok basit olan internet ağını kurduramayıp iki telekom görevlisi gelip başaramadıklarını söyleyip gitmişlerdir o günkü eskrim federasyonu ortada kalarak miminhan beyin ilgisizliğinin veya acizliğinin farturası oganizasyon komitesine çıkacaktı. Sayın Mutluer bey’in sayesinde bu skandal olacak olay atlatılmıştır. ?????????????????????? ilgilenenlere…

 2. Soner said

  Yazıda bahsedilen Mutluer beyin soyadı Tuncer ise ,kendisi Yenişehir spor kulubü yöneticisi ve seçimde oy kullanan delegesi idi skandal diye adlandırılan olayı bizzat yaşayan bir kişi olarak acaba neden kendi ve kulübü Yenişehir, Müminhan Bilgin e oy verdi?

 3. sevgi said

  (Yaptığımız yapacaklarımızın teminatıdır);

  20 jan 2007 de yazdığımı bir kez daha okuyun derim.
  Müminhan bey o günlerde ne yaptıysa bugün de aynı şeyleri yani hiçbirşey yapmıyor,hatta yapamıyor. şu anda eskrim federasyonu cadı kazanı menfaatler diz boyu eskrimde paylaşılacak nevarsa? Bugüne kadar çok federasyonlar gördük çok maçlar izledik eskrimde olan samimiyet ve centilmenlik hiçbir spor dalında yoktur. federasyon seçimleri biter tüm rakipler hizmet yarışına girerlerdi sanki seçim olmamış gibi sporcular maçtan çıkarlar sanki rakip değillermiş gibi. Ama artık ne olduysa Cengiz AYDIN ve Müminhan BİLGİN ile devir değişti çıkarlar ve çıkarcılar dünyası kuruldu. Yazık bu camiaya dışardakilere lafım yok ama içerdekiler yani eskrimin içinden gelenler lütfen kendimize gelelim.

  Sayın Mehmet AKMANALP e onurlu hareketinden dolayı eskrim camiasının bir ferdi olarak şükranlarımı sunuyorum zira camiamızın çok sevdiği ve saydığı mümtaz insanlardan biri olan
  Sayın Özcan ÖZTUNA ya yapılan hareketi hazmedeyip gereken dersi Müminhan beye verdiği için.

  Sayın Cengiz bey ve Sayın Karamete den de aynı hareket ve tavrı beklerdik ama daha istekleri bitmemişki acaba diyerek istifayı göze alamıyorlar ÖZTUNAYI VE AKMANALP İ SİZ GETİRDİNİZ AMA SAHİPLENEMİYORSUNUZ BRAVO.

  Camiamıza sabır diliyorum,elbet bütün bunların sadece bir rüyadan ibaret olduğunu zamanla göreceklerdir.Güçleri sadece federasyon personeline yeter çaycının da işine sonverseydiniz.

 4. sevgi said

  Çin modeli;
  Biraz düşündürücü olmakla beraber bence güzel bir fikir. Çin modeli Sayın eskrim federasyonu başkanı Müminhan Bilgin Beyin Türkiye’mizde uygulamak istediği bir model.

  5 yıl hiçbir yurtdışı müsabaka yok, yurtiçi faaliyetler büyük ölçüde durmuş, sadece sporcu yetiştirmeye yönelik bir uygulama ( yanılıyorsam Müminhan Bey camiamıza açıklama yapabilir ). Amatör bir sporcunun en büyük beklentisi ve mükafaatı 1 adet kupa almak ve hedefindeki yurtdışı maçlara gidebilmek için puan toplamak. Hal böyle olunca mevcut sporcularımız hayal kırıklığına uğrayacak ve de eskrimden uzaklaşacaktır. Bunun sonucunu düşünmek bile istemiyorum. Boş kalan meydanları kimler dolduracak biliyor musunuz? İzmir’de yapılan son minikler müsabakasına bakın göreceksiniz . Samanyolu, tarikat okulları… E hadi hayırlısı bir sürü başı kapalı Ninja eskrimcileri fena da olmaz.

 5. 5 yıl yurtdışı müsabaka olmayacağı şeklinde bir plan yok. Sadece bir sene müsabakalara katılım söz konusu değil.

  Federasyon yönetim kurulu üyelerinden bazıları dikkate alındığında ise Fethullah okullarının yönetim kurulunda temsil edildiğini görürsünüz. Hiç şaşırmadım. Ancak insanları inançlarından dolayı yargılayamazsınız. Spor yapmasını engelleyemezsiniz. Yasakçı zihniyetle çözüm üretilemez. Siyaseti spor karıştırmanın en tehlikeli görünümlerinden biri bu.

 6. sevgi said

  Yasakçı zihniyetle elbetteki çözüm üretilemez, şiddetle karşıyım. Ancak 1923 den bu güne böyle olayları hiç yaşamadık ben sadece kıpır,kıpır başlayan ve ayak oyunlarıyla karşıt yönetim kurulu üyelerini ve diğer kurullardaki arkadaşların yavaş, yavaş dışlanarak fikirlerine ve bilgilerine tenezül edilmeyerek tecrit edilmelerine karşıyım.Federasyon yönetiminde ve kurullarda eskrim içinden kaçkişi var ve ileride kaç kişi kalacak veya kalabilecek…?
  Bilgi ve yetenekten yoksun oldukları konularda şiddete başvuracak kadar ileri gidebilen bir zihniyete elbetteki tepkimiz olacak. Özcan Bey e yapılan sadece bir ilk son olacağını sanmıyorum.

 7. sevgi said

  Ne Çin modeli nede Japon %100 yerli TÜRK MODELİ !
  Yıllardır tartışıyoruz şöyle mi yapsak, böylemi yapsak? Biri gelir böyle yapar diğeri şöyle… Acaba hiç düşünüyor muyuz biz sporda neden başarılı olamıyoruz. Dikkatinizi çekerim. Eskrimde demiyorum, sporun tümünden bahsediyorum.

  Spora başlama yaşı 6’dır. Çocuklarımızı veliler ellerinden tutarak getirirler spor yapsın diye. Ama birinci olumsuzluk, çocuğun hangi sporu yapacağını veliler belirliyor. Yaşı altı, kilosu elli… Veli: “Benim çocuğum eskrim yapacak.” Diyor. Hayır o çocuk 50 kilo ile ancak sumo güreşi yapar. Yani çocuğun hangi sporu yapabileceğini ihtisas sahibi birinin belirlemesi lazım.

  Bir başka problem çocuk 6 yaşında spora başlıyor gerçekten yetenekli ve yatkın. Antrenörü bütün gücünü, cebindeki son kuruşu, çocuğu branşına hazırlamak için harcıyor. Tam maça götürecek, velisi:”Göndermem.” Diyor. Oda haklı çocuğun yazılıları var.

  Çocuk orta sona gelir Anadolu ve fen liseleri sınavı başlar, spordan kopar. Çocuk liseyi bitirirken üniversite imtihanları başlar. Üniversite imtihanlarına hazırlanır, spordan kopar. Çocuk büyümüştür. Üniversiteye başlar okuduğu yerde sporunu yapacak imkan bulamaz veya ailenin maddi gücü elvermez. Bunun sonucunda ailesi izin vermez. Ailesi izin verdi diyelim bu seferde okulu izin vermez. Okula rağmen maça gider, öğretmeni zayıf verir. Buna gerçek ve aykırı bir örnek vereyim: Başarılı bir sporcu, yaptığı spordan ve başarısından dolayı, spor okullarına tercihli alınır. Okumaya başlar. Türkiye şampiyonu gibi bir müsabakaya çağrılır. Okulu (spor yüksek okulu ) müsabakalara gitmesine izin vermez. Eğer giderse yok yazılır. Birde milli takım kamplarına gönderilmez. Bu ortamda ülkemizde spor yapanlardan nasıl başarı bekleyebiliriz? Gelen başarıların %80’i kendi çabalarıdır. Ama farkında değillerdir yaşamlarını ve geleceklerini mahvederek derece yaptıklarının.

  Türkiye’de sporu ve bizim sporumuz olan eskrimi nasıl kurtarırız?

  1-Sporcuya maddi teşvik,
  2-Sporcuya milli eğitim ve yök tarafından destek,
  3-Yetenekli sporcuları belli merkezlerde toplayıp, onların ihtiyaçlarını karşılayıp, günde en az 5 saat antreman yaptırmalıyız,
  4-Yurtdışı müsabakalara devamlı katılımlarını sağlamalıyız,
  5- En önemlisi: Çocukların küçük yaşta, sporda başarılı olduğunda, gelecekte üniversitede okuma hakkının bulunduğundan, bu sayede geleceğinin garanti altında olduğundan haberdar olması gerek

  Evet en az buşartları yerine getirelim bakın 3 senede meyva toplamaya başlıyormuyuz başlamıyormuyuz işte türk modeli

 8. sanırım yalcın bey sayesinde eleştiriler anlamda eskrime canlılık gelmiş öncelikle kendise buradan teşekkür etmek istiyorum.

 9. turgay şahbensderoğlu said

  GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI İLK GÜN MÜSABAKA SONUÇLARI
  (3 KASIM 2008 PAZARTESİ)

  3 KASIM 2008 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYAN ŞAMPİYONA’DA İLK GÜN OYNANAN ERKEKLER EPE VE BAYANLAR FLORE MAÇLARI TAMAMLANDI.

  ————————————————————————-

  ERKEKLER EPE’DE
  KATILAN ÜLKE SAYISI : 31
  SPORCU SAYISI : 110

  TÜRK SPORCU SAYISI : 3
  ALDIKLARI DERECELER

  Mert UZUNAY………….57.
  Emir ŞENDUT ………….90.
  Tolga KIZILGÜL …….100.

  ERKEKLER EPE’DE İLK 3 DERECE
  1.İTALYA, Riccardo SCHIAVINA
  2.MACARİSTAN, Daniel BUDAI
  3. POLONYA, Filip BRONISZEWSKI
  3. ITALYA, Andrea CIPRIANI

  ——————————————————————-

  BAYANLAR FLORE’DE
  KATILAN ÜLKE SAYISI :24
  TOPLAM SPORCU SAYISI : 64

  TÜRK SPORCU SAYISI : 3
  ALDIĞI DERECELER

  Solmaz Simge UĞURLU ….46
  Cansu TOR …………………60
  Canan KORKMAZ …………62

  BAYANLAR FLORE’DE İLK 3 DERECE
  1.İTALYA, Martina BATINI
  2.POLONYA, MartaLYCZBINSKA
  3. ITALYA, Valentina DE COSTANZO
  3. UKRAYNA, Anastasiya MOSKOVSKA
  ——————————————————————–

  EVET İLK GÜN TÜRK TAKIMI ALDIĞI SONUÇLARLA NEREDE OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU.

  DEMEK Kİ, BİR YERDE YANLIŞLIKLAR HALA DEVAM EDİYOR.

  MAKSAT SUÇLU ARAMAK DEĞİL.

  BAŞARISZLIĞI TÜM ESKRİM CAMİASI ÜSTLENMELİ.

  BU SONUÇLARI ORTAYA KOYARAK 2009’DA YAPILACAK AVRUPA YILDIZLAR ŞAMPİYONASINA ÇOK ÇOK İYİ HAZIRLANMAK. MİLLİ TAKIMI DOĞRU SEÇMEK.

  KLASMANA GÖRE SEÇİMİN HAZİN SONUCU İLK GÜN KENDİSİNİ GÖSTERDİ.

  TEF MİLLİ TAKIM SEÇMEDE KLASMANA UYARAK ADALETLİ DAVRANMAK İSTİYOR.

  ŞAİBE OLSUN İSTEMİYOR.

  ESKİ KÖTÜ ÖRNEKLERİ GÖZ ÖNÜNE ALIYOR.

  FAKAT BU YÖNTEMLE OLUŞAN MİLLİ TAKIMIN BAŞARISI BU KADAR OLUR.

  BAŞARIYI DOĞRU KARARLAR VE DOĞRU SEÇİMLER GETİRİR.

  KONU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.

  NOT: 4 KASIM SAAT 00.35 İTİBARİYLE TEF WEB SAYFASINDA SONUÇLARLA İLGİLİ HİÇ BİR BİLGİ YOK. BAŞARI OLSAYDI FLAŞ HABER OLARAK VERİLİRDİ. BAŞARIYA DA BAŞARISIYLIGADA SAHİP ÇIKILMALI.

  Turgay ŞAHBENDEROĞLU
  (tursah)
  KOCAELİ ESKRİM SPOR KULÜBÜ
  BAŞKAN YARDIMCISI
  İzmit/KOCAELİ

 10. Eskrimle ilgili haberlere ve tartışmalara artık http://eskimaktuel.wordpress.com adresinden devam ediyoruz.

  İkinci gün sonuçlarını siteye yükledim. O sitede yorumlarınızı, eleştirilerinizi, önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

 11. turgay şahbensderoğlu said

  GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI BİTMEK ÜZERE.
  İLK GÜN SONUÇLARINI SİZLERE İLETTİM.
  2. VE 3. GÜN ALINAN SONUÇLARDA AYNI.
  KISACASI BU ŞAMPİYONADA DÖKÜLDÜK.
  BUNUN NEDENLERİNİ OBJEKTİF OLRAK ORTYA KOYMAK LAZIM.
  İŞİ SADECE FDERASYONA MAL EDEMEYİZ.
  TÜM ESKRİM KULÜPLERİNİN BU İŞTE SORUMLULUĞU VAR.,SONUÇTA SPORCULAR BU KULÜPLERİN SPORCUSU DEĞİL Mİ?
  BURADA DİKKAT EDİLEMSİ GEREKEN EN ÖNEMLİ HUSUS…

  MİLLİ TAKIM SEÇİLME YÖNTEMİ.
  KLASMANA GÖRE SEÇİM BİR YÖNTEM.
  OBJEKTİF GÖZÜKÜYOR.
  FAKAT BAŞARI GETİRMİYOR.
  O HALDE DEMEK Kİ TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİL.
  MİLLİ TAKIM SEÇİLME YÖNTEMİNİ TESBİT İÇİN TARTIŞMA ORTAMI SAĞLANMALI.
  KLASMANA GÖRE İLK ÜÇ MÜ HEMEN MİLLİ TAKIM OLMALI?
  VEYA EN AZ ÜÇ KATI KADAR SPORCU KAMPA ALINARAK ANTRENÖRLER TARAFINDAN TEKRAR BİR SEÇİM YAPILMALI MI?
  BUNLAR TARTIŞILMASI GEREKEN HUSUSLAR.

  SAYGI VE SEVGİLERİMLE….

  TURGAY ŞAHBENDEROĞLU

 12. Turgay Bey,

  Antrenörler, teknik komite tarafından seçim kesinlikle olmaz. Bu seçimlerde ikili ilişkiler önemli rol oynuyor. Ya sevilen çocuk takıma alınıyor ya da sevilmeyen çocuk dışlanıyor. Biri kalkıp kendi çocuğunu takıma almak için taklalar atıyor. Antrenörler ayrıca kulüplerde antrenörlük yaptıkları için kendi yetiştirdiği çocukların takıma girmesi için çaba sarf edeceklerdir. Bunu açıkça yapmasalar bile diğer çocukların üzerinde baskı kurarak, terör estirerek amaçlarına ulaşabilirler. Bugün bile belli sporcuların medyada ön plana çıkarıldığını görüyoruz.

  Sizin önerdiğini seçim sistemi federasyona güveni sarsar.

  Her halükarda mümkün oldukça objektif bir sistem getirilmeli.

  Maç sayısının arttırılması gerek. Her ne kadar federasyon turnuva sayısının arttırdığını söylese de milli takıma üç turnuvada alınan sonuçlar dikkate alınarak sporcu dahil ediliyor.

  Belki de milli takim kamplarina 8 sporcu alinip arka arkaya pul maçları oynatılabilir. Her sporcu birbiriyle oynar. Elbette burada da sporcuların birbirine arka çıkma ihtimali var. Ama mesela sporculara 6 tur, 8 tur pul maçı oynatıp genel ortalamayı alarak milli takım oluşturulabilir.

  Birçok sistem yaratmak mümkün. Kabul edilemeyecek tek sistem, antrenörün iradesine dayanan seçim yöntemidir.

  Bu tartışmaya ise http://eskrimaktuel.wordpress.com adresinden devam edilmesini öneriyorum. Zira Spor Günlüğü sitesini eskrim dışındaki konular için kullanmak düşüncesindeyim. Bu bir hafta içinde Eskrim Aktüel sitesi yoğun ziyaretçi topluyor. Sadece eskrimle ilgilenenlerin yalnızca eskrim konuşacağı o ortamda tartışmanızı tercih ediyorum.

 13. Turgay Bey’in yukarıdaki yazısını Eskrim Aktüel sitesine ekledim: http://eskrimaktuel.wordpress.com/2008/11/06/turgay-sahbenderoglundan-oneriler/

  Bu konuyla ilgili tartışmaları lütfen oradan devam ettirelim.

  Eskrimle ilgili her türlü yorum, eleştiri ve önerilerinizi bu sitede dile getirmenizi rica ediyorum.

 14. Eskriminal said

  yazılan 10 yorumdan sadece birini yayınlayan bir zihniyeti kınıyorum.
  bu arada anketde görünmüyor… ben çok yorum getirmiştimde yorumlarım nedense yayınlanmamıştı.bakınız anketde kayboldu. kendi çalıp kendi oynayan akılları ayakda alkışlıyorum.

 15. Eskriminal nicki ile yazan kişi!

  Sen kötüniyetli bir insansın. Anketlerin nerede olduğunu çok iyi biliyorsun. Her gün o siteyi denetleyip duruyorsun. Hala anket kayboldu diyorsun.

  Hakarete varan yorumlarını yayınlamak zorunda değilim. Sen ki, benim soyadımla, ailemin onuruyla dalga geçen insanları alkışlayan bir insansın, hala nasıl olur da beni eleştirme yüzünü kendinden buluyorsun?

  Kendim çalıp kendim oynamıyorum. Anketin sonuçları belli. Hala ne ağlıyorsun?

  Ben bu sitelerde adam gibi bütün yorumları yayınlıyorum. Senin o çapsız yorumlarını yayınlamak zorunda değilim.

  Ayrıca ankete laf edeceğine neden Avrupa Şampiyonası sonuçları hakkında tek bir kelime etmiyorsun? Amsterdam dolaylarında dut yemekle meşguldün sanırım. Şimdi ise Bodrum’un beş yıldızlı otellerinden birinde keyif sürerken birden aklına anket geldi.

  Sen Avrupa Şampiyonası’ndan haber ver bana! Bırak anketi! Ankette federasyon % 60 oy almış, sen hala manipulasyondan, oyların değiştirildiğinden bahsediyorsun. Birileri seni fena şişirmiş kardeşim. Kendini dev aynasında görüyorsun.

  Yalaka insanlar seni boş kaşıkla besliyorlar belki. Yalnız dikkat et, o kaşık boğazında kalmasın! Kendini seyrettiğin ayna tepene inmesin!

  Ama sen bunları dert etmezsin. Federasyonun parasıyla beş yıldızlı otellerde keyif sürüyorsun.

  Benimle kavga etme! Anket yerine diğer konularda da görüşlerini görelim. Ama fikir ver bana! Slogan laflar üretme! Mesnetsiz iddialar koyma ortaya!

  Örneğin bana bayanlar flöre takımından bahset. Federasyonun takımlarının piste çıkmama sebeplerini anlat! O zaman ciddiye alırım seni.

  Ayrıca siteleri değerli kıldığın için de teşekkür ederim. Bir federasyonun, bir blogla uğraştığı dünyada vaki değil. Demek ki damarınıza dokunuyor.

  Ben daha yazmaya başlamadım. Erol Bülbül federasyonu ile ilgili yazdıklarımın onda birini yazmadım. Ama başlıyorum artık. Avrupa Şampiyonası’nda sadece sonuçların yayınlanmama sebebini sordum. Bayanlar Flöre takımının piste çıkmamasını eleştirdim. Şimdi daha sert eleştiriler gelecek.

  Eskrim yapmıyorum diye mi laf edeceksin yoksa? Sizleri tanımadığımı mı iddia edeceksin? Sen ki eline silah almamış bir başkanın adamısın, ağzını açmaya hakkın yok! O gerekçeniz çürüdü artık.

  Fikirlere karşı bana, şahsıma, aileme saldırarak mı sonuç alacağınızı düşünüyorsunuz? İcraatlerinizi böyle mi savunacaksınız? Adıma ve soyadıma saldırarak zihniyetinizi belli ettiniz! Ahlaki değerlerinizi, aileye saygınızı, tartışma düzeyinizi öğrendim.

  Haydi bakalım. Hodri meydan!

 16. Eskriminal said

  Asil kötü niyetli insan sensin!
  Avrupa sampiyonasinda ne antrenördüm,nede kafile baskani bana neden soruyorsun?
  Bodruma ise hayatimda gitmedim.
  mesnetsiz iddaalari ortaya koyanda sensin
  seni ailenden aldigin terbiyeye davet ediyorum.
  Eline silah almamış baskan ne demek o zaman futbol federasyon baskaninin gecen yilin gol kralından yapalim. yada eskrim baskanini gecen yilin buyukler sampiyonu olsun.
  yada daha ileri git sen aday ol !
  hodri meydansa yuzyuze goruselim !

 17. Kötüniyetli kelimesi seni ne kadar sinirlendirdi böyle!

  Bir açıklama yapayım tekrar. Sen Bodrum’daydın. O gönderdiğin son mesajda Royal Asarlık Beach’in bilgisayarını kullandığın görülüyordu. Bari insanları aptal yerine koyma! Belki de kötüniyetli değil, “yalancısın” demeliyim.

  Ve evet! Eline silah almamış başkan! Onun eskrimdeki geçmişi nedir? Söyle!

  Verdiğin örnekler de demagoji sadece. Kimse şampiyon olanlar başkan olsun demedi! Sporcu, hakem, idareci, antrenör, herhangi bir sıfatla eskrim camiası içinde bulunmuş; camianın sorunlarını çok iyi bilen ve her bölgeye eşit uzaklıkta olabilecek bir başkanın eksikliğinden bahsettim.

  Futbol Federasyonu başkanının eski futbolcu olduğunu bilmeyecek kadar cahilsin ayrıca. Yeni kurulan federasyonlar dışında, bütün köklü federasyonların başında, o spora yıllarını vermiş insanların bulunduğunun farkında mısın?

  Hem sen kimi tehdit ediyorsun? Yüz yüze görüşelimmiş!

  Gelen geçenin eskriminal nickini kullandığından şüpheleniyorum aslında. Sen de gerçek ismini kullanıp, gerçek e-posta adresini kullanırsan bu riski önlersin. Yoksa sadece sen mi saçmalıyorsun, yoksa saçmalamak isteyen herkes senin üzerinden mi yazıyor ayırt edemeyeceğim.

  Beni bir daha tehdit etmeye kalkma! Haddini bil!

  Sen, bana terbiyeden bahsediyorsun. Ailemle, soyadımla ilgili yorumun için özür dilediğini hatırlamıyorum.

  O kadar korkaksın ki, bir nickin ardına sığınıp hem saldırıyor, heme yalan söylüyor hem de tehdit ediyorsun.

  “Hodri meydan” lafını da üzerine çekecek kadar komplekslisin. Belki de aileme, onuruma saldırınızın ardından sarf edilen o lafı üzerine alınmanda yediğin haltın hala arkasında durman söz konusu. Sen misin terbiyesizlikten yakınan? Sen misin “kötüniyetli” sıfatına bozulan?

  Aileye, aile onuruna, soyadına saldıracak kadar cesaret var sende. Hala pişkince “yüzyüze görüşelim” diyerek tehdit etmeyi marifet sanıyorsun. Çünkü beynin çalışmıyor. Sadece kaslarına, bilek gücüne güveniyorsun.

  Her cümlende tehdit, sataşma, yalan, konu saptırma amacı var. Bir kere bile olsun, verilere dayanan bir fikir ileri süremedin.

  Benim seninle savaşım yoktu. Olmayacak da. Benim muhatabım sen değilsin.

  Eleştirilerde az bile olsa haklılık payı bulamayacak kadar gözün kör senin! Sadece federasyonu övmeyi biliyorsun. Bu da senin onlara kulluk ettiğini gösteriyor. Senin bir iraden yok. Sahibin adına konuşuyorsun. İşte bu yüzden, sen muhatabım değilsin. İsmini söyleyene kadar da muhatabım olmayacaksın.

  Seni tekrar uyarıyorum. Sakın bir daha beni tehdit etme!

  Sakinleş! Derin nefes al! Senin gibilerin bile yorumlarının yayınlandığı bir platformda fikir belirt. Farklı bakıyorsan, onları paylaş! Ne de olsa kimse senin kimliğini bilemeyecek.

  Fikirlerimi çürüt! Bunu çok isterim. Bir federasyon bu kadar düzeysiz, sistemsiz olmamalı. Bizi tersine inandır.

  Hala 10 yorumdan birinin onaylandığını söylüyorsun. Yalan söylüyorsun. Senin yorumlarının haddi hesabı yok. Ben senin kadar yazmıyorum bu siteye. Hala söyleniyorsun.

  Bu sitede sansür yok. Sadece yayınlanamayacak yorumlar kabul edilmiyor. Onların içeriğini de söyleyemem. Ayrıca, bu site bir demokrasi beşiği değil. Kendi blogum. İstediğimi yayınlarım. Normal ölçülerin çok üzerinde demokrat davranıyorum. Bu uygulamadan söylenecek en son kişi de sensin.

  Şimdi senden yorum bekliyorum. Akıl süzgecinden geçen, muhakeme ürünü ve biraz da eleştirel yorumların olacak mı?

  Mesela çok merak ediyorum. Amsterdam derecelerini değerlendir bize. Sana göre asparagas veya magazinsel konuları bir kenara bırakıp sadece eskimden bahset bize! Yapabilir misin? Biraz objektif olabilir misin? Tabi olduğun federasyonu eleştirebilir misin? Başarısızlığın sebepleri hakkında fikrin var mı? Bunları paylaşabilir misin?

  Antrenör ve hakem derneklerinin neden bu şekilde örgütlendiği konusunda bilgin var mı? Fikrin yoksa, ortaya konulan veriler ışığında bu dernekler hakkında neler düşündüğünü paylaşabilir misin?

  Eskrimle ilgili tek bir fikir belirtebilir misin?

  Senden bunları bekliyorum. Yapabilir misin? Gerçekten becerebilir misin?

  Benimle tartışmak için yüzyüze görüşmen, yumruğunu sıkman gerekmez. Kelimelerini art arda sıralayarak fikirlerini oluşturabilir ve paylaşabilirsin. Herkes de bu fikirlerini okur. Belki sana hak verirler. Gün gelir, ben de görüşlerini benimserim. “Hiç böyle düşünmemiştim” derim.

  Ben dediklerimin mutlak doğru olduğunu iddia etmiyorum. Ancak sen ve federasyon “dediğim dedik” diyorsunuz. Eleştiriye katlanamıyorsunuz. Eleştirileri dikkate almıyorsunuz.

  Bu eleştirilerin bana bir faydası var mı? Yok. Federasyona bir zararı var mı? Yok. Onları tehdit eden bir muhalefet yok. O zaman bu eleştiriler bir işe yarar mı? Faydalanmasını bilen için bu eleştiriler yol gösterebilir. Haklılık payı olan eleştiriler elbette var. Bütün yazılanların saçma olduğunu iddia eden asıl kendi saçmalar.

  Sen de mutlak savunma rolü üstleneceğine biraz da manzaraya yukarıdan bakmayı deneyebilirsin.

  Eleştirilerin odak noktasını da dikkate almanı öneririm. Önce neyin eleştirildiğini anla, sonra savunmaya geç!

  Anket konusunda yazmaktan da vazgeç! Bir gariplik sezersen yazarsın. Anketin adresi belli. Sonuçlar açık. Bu konuyu kapat artık! Boşuna geriliyorsun.

 18. soner said

  ES-Kriminal;
  Eleştiri ile çamur atma arasındaki fark ,birinin yapıcı bir amaç, diğerinin yıkıc bir amaç gütmesidir ,en garibi de senin gibi saçmalayan kişiler sessiz çoğunluk tarafından dikkate bile alınmaz.

  Eleştiri ile saçmalamak arasındaki ince çizgi ise,”yazayım, insanı rezil de eder vezir de” önermesinden yola çıkacak olursak biz de bir önerme yapabiliriz . “saçmalamak insanın kendine yakışanı yazmasıdır” diye..

  bu çizgi üzerinde alkol muayenesinde promillerce alkollü çıkan sürücü misali düz bir şekilde ilerlemeye çalışıp da yalpalayan insanlara böylesi yalan ve nefret kusan yazıları nedeniyle sadece acınılır, tiksinilir.

  Kötülük yaratıcı insanların sanatıdır diye düşünüyorsan eğer, sırf kötü olacağım diye yapılan bazı şeyler melih gökçek’in akıllardan silinmeyen o tepkisine götürüyor bizi;

  “ben böyle ………. içine tükürürüm”

  sırf kötü olacağım diye kendini kasan, voltlarca elektrik verilmiş gibi, son estetik ameliyatından çıkmış oldukça gergin ajda pekkan olmuş gibi halleri geliyor gözümün önüne bu kendini bilirimci sanan insanların..Sürekli şizofrenik tavrın ile ön plana çıkmak isterken, kendinlede de çeliştiğini görmezden gelecek kadar gözünü hırs bürümüş senin…yani nasıl diyeyim “şakaysan hiç komik değil ciddiysen sen beni güldürdün allah da seni güldürsün” ..

  Oysa ki biraz daha rahat bıraksan kendini, biraz daha akışına bırakmak için çaba sarf etsen, biraz daha “oldum ben” tandansından uzaklaşsan, belki de sürekli “çemkirdiğin” o insanlarda var olduğunu ileri sürdüğün çemkirdiğin özelliklere sahip olduğunu keşfedeceksin ,

  ES- kriminal ,hayat bu çizgide sürekli yalpalayarak geçmez ……

  Bu tarz yaklaşımlarla karşımıza sık sık çıkarak can sıkansın. Eleştiriyi de saçmalamayı da sürü psikolojisiyle yapıyor olman aradaki bu farkı bilmemek için haklı bir gerekçe olamaz. “herkes şaaptı bir de ben şaapayım bakarsın altın şaapar zengin olurum” hayalleriyle geçici rahatlamalar sağlamak hoştur. bir nevi üç gündür şaapamayanların tuvaleti gördüğü zamanki şaaptıracak bir yer bulmuş olmanın sevinci gibidir.

  Herhangi bir sözün-davranışın eleştirilmesi son derece kolaydır. en sağlam görünen felsefelerde bile eleştirilecek o kadar çok nokta vardır ki aklımız şaşar düşünmekten vazgeçeriz hayat meşgalesi daha kolay gelir. Yapı bozumculuk yeni keşfedilen bir şey değil. dil felsefesi de nihilizm de anarşizm de. ama niye bokunda boncuk bulmuş çocuk gibi kabarıyor ve kas gücünü göstermeye kalkışıyorsun.” sözüm ona ‘’eleştiri yaptıktan sonra? yani yapmaya çalışılan şey sistemleşmiş , millet bunun ilmini okuyor sense Amerika yı yeniden keşfetmiş birinin edasıyla kargacık burgacık yazılarınla prim yapmaya çalışıyorsun. her, niye sorunda daha da tiksindiriyor bazı şeylerden… adam gibi yapacaksan yap eleştirini ister bir anarşist gibi hiç bir şeyi kabullenme, ister pasifist ol, ister cımbızcı ol ama yaptığın işi iyi yap. Şaaptığın yere bir bak bakalım şaapılacak yer kalmış mı?

 19. Eskriminal said

  Bırak bodruma gitmeyi oteldede kaldırdınya beni saol.
  bu gidişle aya ilk giden turist kafilesine bile beni eklersin.
  sapla samanı karıştırıyorsun – bu düzeyde yaptığın hangi eleştiriyi cevaplamamı istiyorsun.
  sporgunlugu nickinin ardına sığınan sensin.
  madem eleştiriyorsun eleştirilerede bir o kadar açık olmalısın.
  SONER arkadaşım tartışmada üçüncü kişi oluyorsunuz. bilmem anlatabildimmi.

 20. Sen okumayı da bilmiyorsun.

  Ben sana otelde kaldın demedim. Gönderdiğin mesajdaki bilgiler kısmında, o mesajının Bodrum’daki otelde yazıldığına dair bilgi olduğunu söyledim.

  Ay’a giden turist kafilesine seni eklememe gerek yok. Yazdıklarına bakılırsa, sen iyice uçmuşsun zaten.

  Ayrıca sen benim kim olduğumu biliyorsun. Eskrim aktüel sitesini okuyan herkes kimliğimi biliyor.

  O zaman eşit durumda değiliz. Zira kimse senin kim olduğunu bilmiyor.

  Benim kimliğim çok açık. Bu siteyi ise ismimi kullanarak yazmak zorunda değilim. İlgili herkes kimliğimi bildiğine göre, açık açık ismimi yazmama gerek yok.

  İstemeseydim, kimliğimi ifşa etmezdim. Bunu sen de çok iyi biliyorsun. Ancak benim kimseden korkum yok. Her şeyi açık açık yazıyorum.

  Sen adını, soyadını söyleyemiyorsun. Hala cevap yetiştiriyorsun.

  Ayrıca eleştiri yazmak için illa açık kimlik mi kullanmak gerek? Sen neden yazılanlara bakmıyorsun? Zarfla uğraşacağına, içerikle ilgilensene biraz!

  Sana bazı konularda davette bulundum. Fikirlerini merak ettiğimi söyledim. Sen hala laf kalabalığı yapıyorsun. Bugüne kadar senden tek bir fikir almadım.

  Sapla samanı karıştırdığımı söylemişsin. Benim eleştirilerimin düzeyi seni neden rahatsız etti? Evet, Müminhan Bilgin’in Fransızca yazısı konusunda biraz ileri gittim. Dalga geçtim. Yapmamalıydım belki. Ama cahil cesareti ve pişkinlikle federasyonun sitesine yazılmış bu yazı için ne desem azdır?

  Bunun dışında hangi düzeyden bahsediyorsun? Diğer konulardaki eleştirileri de düzeyden ötürü mü yanıtlamıyorsun ya da kendi görüşünü açıklamıyorsun?

  Soner ismini kullanan kişiye de üçüncü kişi olduğunu belirtmişsin. Sen neydin bugüne kadar? Federasyonla ilgili yazdıklarıma cevap vermeye iten nedir seni? Kimsin sen? Sıfatın nedir? Neden federasyonun yöneticileri varken, onlar bana açık açık yazabilecekken sen avukatlığa soyunuyorsun? Seni ilgilendiren bir durum yok. O zaman sen de kenarda oturmalısın.

 21. soner said

  Es-kriminal

  Ortalığa saçılıp açılıpta şaçma sapan ayar verme işlerini yaparken hoşuna gitmeyecek şeylere muhatap olman zorunlu.Küstüm oynamıyorum demediğin aksine içine düştüğün çukurdan çıkabilmek için ‘’sana bi şey derdim ama demiyeyim’’derken çok şeyi değil bir şeyi kastettiğin açık…..
  Ancak;eger söz konusu iki kişinin konuştukları bir üçüncü hatta dördüncü,beşinci ,altıncı kişileri hatta sayısız kişileri bağlıyorsa bu insanların her şeye karışmaları mübahtır artı birde büyük sevaptır….
  Bu kişilerin ,konuşma adabını bırakıp edepsizlik sanatını kapmış yürüyen densizlere o kastettiğin şeyleri yedirmeleri farzdır……

 22. BEYLER BU YÖNETİM DEN ÖNCE SANIRIM 12 İLDE ESKRİM KLÜPLERİ FALİYET YAPIYORDU ŞİMDİ İSE SANIRIM BU İLSAYISINDAN FAZLA İLLERDE KLÜPLERİMİZ VAR AMA NE YAZİKKİ KLÜP SAYILARI DAHA ÖNCE 12 İLDE FAAL OLAN KLÜP SAYILARINDAN DAHA AZ OLDUĞUNU DUYDUM PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ CALIYORMUŞ,AMA İLGİNC OLAN OKUL VE BAZI KULÜPLER SU PARASINI ÖDEYEMEZKEN 3500 ytl BULUPTA NASIL YATIRDILAR.BU SORUMU BİRİSİ YANITLASIN BURNUMA PİS KOKULAR GELİYOR GİBİ ACABA BİRİLERİ BİRİLERİN YERİNEMİ PARALARINIMI YATIRIVERDİ.EĞER BÖYLEYSE DİĞER KLÜPLERİN SUCU NE?BU DURUMDA FEDERYASYON YETKİLERİ NE YAPTI? BU PARALAR FEDERASYONDAN CIKMIŞSA KÜLLÜYEN SUC VE USULSÜZLÜK SANIRIM EĞER HAL BÖYLEYSE DAVALAR SORUŞTURMALAR HAVADA UCUŞUR.SANMASINLAR BU CİCİM AYLARIDA BİTER SALA BİNİNCE CEKECEK KÜREKTE BULUNMAZ.HADİ BAKALIM GÜNEŞ YİNE DOĞUYOR…

 23. soner said

  http://haber61.net/news_detail.php?id=13153&uniq_id=1213573414

  Başkan Bilğin ,’’Ankarada başarılı bir Trabzonlu’’başlığı altında ,altımızı oyuyorlar diye Trabzonun mahalli basınına dert yanmış.
  Dert yandığı ise hayali kulüplermiş!!!!!

  ALTIMIZI OYUYORLAR

  Eski Federasyon başkan ve yönetiminin yanlış işler peşinde olduğunu altını çizen Eskrim Federasyonu başkanı Müminhan Bilgin Federasyonda gücü ele geçirmek için tahkim kuruluna şikayette bulundular. Hayalı kulüplerle federasyonu ele geçirmeye çalışıyorlar. Kulüpte sporcu yok delege yapıyorlar. Bunlarla da mücadele ediyoruz. Delege yapısını ele geçirmek için 40 kulübü hayali şekilde ayakta tutmaya çalışıyorlar. Bu kulüpleri de bu branşı yapıyormuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bizde bir düzenleme yaptık. Tahkimin sonucu bekliyoruz “dedi
  ************************************************************

  Hani yavuz hırsız diye bir mesel vardır,çoğumuz biliriz..gerçek bir hikâyeden alıntı olduğu da söylenir :
  “karı koca evlerine geldiklerinde oldukça şık takım elbiseli bir zatı evlerinin içinde bulurlar, aralarında şu diyalog geçer.
  Ev sahibi zat-noluyo ne arıyon?
  hırsız (ev sahibinin karısına dönerek)-madem kocan evdeydi beni niye çağırdın?
  olay sonunda hırsız şaşkınlıktan istifade kaçar.Boşanma davaları açılır.Adam zar zor ikna olur.
  Böyle bir şeymidir!!!.Hani 27 bölge 50 tane kulüp,antrenörsüz bölgeler,müsabakalara katılmayan Kırşehirli,Zonguldaklı,Van lı eskrimciler,Adıyamanlı 24 tane hakem ,bunlar kim tarafından kimin zamanında oluşturulmuş aceba!!!!!

  .

 24. Ben 1986 yılından beri spor yöneticiliği yapıyorum.Futbol oynadım ama Buz Hokeyi,Boks,Su sporları ve eskrim branşlarının yöneticiliğini yaptım.2 yıldırda TEF de Yönetim kurulunda şeref ve onurla görev yapıyorum.2 yıl önce toz toprak içinde ve harabeye dönmüş bir TEF ofisinde başladık göreve malum aslan yattığı yerden bellidir düsturu ile hem ofisimizi layık olduğumuz üzre tanzim ettik,hemde seyahat acentesi gibi çalışmış olan Federasyonu TEF asli vazifeleri icra edilen yerler haline getirdik.Türkiyede Eskrim sporunu unutan kamuoyuna Eskrimi hatırlattık.Biz sihirbaz değilizki 2 yılda Avrupada başarı yakalayalaım.Yapılıyor idiyse yıllarca bu işi yapanlar niye yapmadı?TEF’i yönetmek için 15 yöneticinin Eskrim sporu yapmış olmasımı gerekir.Hayır efendim.Bunun böyle olmadığını siz bu yönetim ispat edecek.Ama sabır.Genel Kurul bize 4 yıl güven oyu verdi.Bu arada Klüplerin tescil bedellerini merak eden arkadaş gelsin TEF e belgeleri gösterelim.Biz adli makamlardan önce Allah cc ye vereceğimiz hesabı düşünürüz.Her işimiz TC kanunlarına uygundur.Selamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: